piątek, 13 maja 2016

Pub Blues (Bielsk Podlaski) 7 maja 2016 roku

     Koncert, koncert i po koncercie. Chciałem to wydarzenie opisać w jakiś dowcipny sposób ale jakoś brak mi już humoru. Najbliższy miesiąc pokaże czy Obywatel przejdzie do historii czy będzie grał nadal. Taka sytuacja ...
Nastąpiło po prostu zmęczenie materiału i nic się na to nie poradzi, chyba że remont wzmiankowanego będzie skuteczny, bo grania pod tym szyldem ale w innym składzie jakoś sobie nie wyobrażam. Między nam wciąż jest pewna chemia i wszelkie zmiany sprawią, że nie będzie to już Obywatel NIP. Ale nie ma co gdybać i snuć opowieści o czymś, co jeszcze nie zaszło. Ja trzymam kciuki za pozytywne decyzje, sploty wypadków, wyprostowanie dróg i ... niech żyje ekstrawertyzm !!!
     A poniżej fotograficzna relacja z koncertu w Bielsku Podlaskim w klubie Pub Blues.

Internetowy plakat zapowiadający imprezęPub Blues jako taki


Rozgrzewka przed koncertem
Pierogi z Żuka
Pierogowy serwisant


Obywatel NIP w oczekiwaniu na występ
Żuk, ojciec, serce i mózg Pub BluesSok z Żuka

Czasem za barem, czasem jako operator "kamery"
Chwila zadumy
Ech ci wielbiciele :)
Ann Wee & We
Gitarzystka ...
... wokalistka ...
Ann Wee??
No Reason Why
Aparat nie nadążał za tą głową
No Reason Why

Bliski kontakt z widownią :)
Tu aparat nadążył
Czy wiesz kto to jest? Burek Dobry Pies !!!
B... D.... P...
Guitar player
Zaangażowanie
Dynamika
Mocny przekaz
Rudości za baremPod sceną się działoTu trudno było nadążyć za całym wokalistą...Czyżby chwila w bezruchu ...... nic bardziej mylnegoNa scenie Obywatel NIPWidok dość ogólnySedno tkwi w ... tekstachCo tak patrzysz z-boku?Tadeo basso vocaloCały jestem w wilkachAuuuuuuuu !!!!Dziękujemy publice :) :) :)Stopniowo wprowadzamy ruch scenicznyChwila oddechuA może tu?, auuuuu !!!!Znowu ten widok z bokuCo wy wiecie o śpiewaniu ...KS
TanceByło gorąco ...... gdy ...... graliśmy ...... Międzynarodówkę !!!Gitar jęk ...... głosów krzyk ...... i się muza robi w migPerkusyjny człowiek (nie automat)Zmierzamy do końcówki ... MiędzynarodówkiKris Sułek na swem Gibsonie graMiras i jego efektyFinał !!!
Zegar w tle wyświetla 0:40 ...A jak podsumował ten koncert Żuk?
"Zadano mi pytanie dzisiaj ... Żuku...przecież to się nie kalkuluje i ty masz jeszcze czas i ochotę na koncerty? Wiecie co mu odpowiedziałem? - NIC
W sumie...jakaś racja w tym jednak była...
Dzięki Ann Wee & We ...wokal delikatny jak i jego właścicielka...z mini Gibsonem.... :) Bardzo miła i przyjemna muzyka,,, teksty i wokale,,,odsłuch nad wyraz pozytywny. No Reason Why,,,,kontrast, kontrast, kontrast....hc punk w wersji amerykańskiej...Dla mnie Rewelka - Lublin Rules.
Burek Dobry Pies,,,wyżeracze sceniczni...warczą na scenie a przed wypili zapasy moje z półwiecza...Mnóstwo energetycznego punk rocka...do Bagna panowie... Obywatel NIP, białostoccy Rolling Stonesi...mówią o sobie jesteśmy Pink Floyd, zwą nas Black Sabath...heheheh i tak było...Międzynarodówka...kładzie na kolana.... ;)
DZIĘKI Marchewo za pomoc w foceniu ;) Hasjnowscy goście - jak miło, że byliście... ;)"*****
Raporty z muzycznych przesłuchań
czyli co w mych odtwarzaczach piszczy

Muzyka spod igły
czyli winylowy kąt
     Amerykańska grupa Soul Coughing już "za życia" była legendą. Mieszanka jazzowych groove-ów, hip-hopu, sampli, elektroniki, co składało się na bardzo interesującą rockowo-alternatywną mieszankę. Grali w latach 1990-2000, czego owocem były trzy płyty. Najlepsza, pierwsza z 1994 roku "Ruby Vroom" ukazała się ostatnio na winylu. Irytujące w takich reedycjach jest to, że długie CD rozbija się na dwa Lp a w efekcie takich podziałów jedna strona lp trwa 10-15 minut, na tej płycie ok.15. Czasem wydawcy wpadają na to by dodać jakieś bonusy, ale nie tym razem. A płyta świetna i warta polecenia.
     Jazzowy kącik tym razem, lub też jak zwykle, klasycznie. Miles Davis "In A Silent Way" z 1969 roku. Płyta przed "Bitches Brew", czyli rewolucyjny dla muzyki jazzowej okres "elektryczny" Milesa:
     Polski jazz lat 80-tych z płyty Witold Szczurek "BasSpace" z 1984 roku. Zespół tego basisty istniał w latach 1983-88 a współpracował z gitarzystą Terje Rypdalem, ale nie na tej płycie. Wokalnie udzielił się Jorgos Skolias.
     Drugi z serii winyli Na koncertach Włodzimierza Wysockiego (pisane cyrylicą) "Ocalcie nasze dusze". Zapis koncertu z samą (rozstrojoną) gitarą z 1967 roku, wydany w 1987. Cóż tam, że gitara brzmi czasem fałszywie, ale ten głos i krzyk to magia ...
     I płyta która świetnie pełni rolę tła :) Klasyka metalu lat 80-tych, zespół Helloween "Keeper Of The Seven Keys Part I" z wydanego przez Polskie Nagrania krążka z 1988 roku. Niemiecki metal, ze wszystkimi jego wadami i zaletami. Włosy na pudla i jazda !!!
Trudno mi wybrać ulubione numery (a może takich nie mam, bo było to tło i nic jakoś nie zostało), niech będzie więc cała płyta:


Muzyka łazienkowa
     Meksykańska kapela El Diablo. Nie wiem skąd mam CD ... tajemnicza sprawa. Piszą o sobie, że grają stoner rock, chociaż mnie chwilami przypominają trochę nieudolnie wczesnych Floydów. Świata muzycznego raczej nie zawojują. "El Diablo" nagrana w 1999 roku:
El Diablo - Huautla
El Diablo - Equus

Muzyka codzienna
zazwyczaj samochodowa
czasem przed snem CD-kowa
     W samochodzie było bluesowo. Big Bill Morganfield "Rising Son" z 1999 roku. Klasyczny, głęboki i pełen bluesowego feelingu głos, zawodząca gitara, a Big Bill to syn Muddy Watersa ... a to zobowiązuje ...
I coś z innej płyty:
     Dobry metal nie jest zły a ta płyta i ten zespół są tego gwarancją. Muzykę którą grają krytycy określają jako groove metal, thrash metal, heavy metal, nu metal oraz metal alternatywny. Jednym słowem metal trudny do jednoznacznego zaszufladkowania. Płyta grupy Machine Head "Supercharger" z 2001 roku:
Machine Head - Crashing Around You
Mój ulubiony numer z tej płyty ze względu na ten refren:
"You have to trust in yourself 
You must believe in yourself 
You have to follow your heart 
You overcome, improve, endure"
Machine Head - Kick You When You're Down
Machine Head - Bulldozer

Do klika za tydzień :)


3 komentarze:

  1. :) na zdjęciach widać ten czar i nawet wokalista nabrał odrobinę masy w okolicach brzucha

    OdpowiedzUsuń