piątek, 30 czerwca 2017

Urlop

     Dzisiaj mało muzyki i mało pisania, bo zaczynam urlop. Za oknem leje a ja za chwilę wyjeżdżam na Rock na Bagnie. Oby przestało ... Potem Wigry, Suwałki Blues Festiwal, występ w barze Polskim w Suwałkach (6.07 godz. 20.00), powrót, koncert na Zlocie Motocyklowym w Wasilkowie (15.07 godz ????) i ... koniec urlopu. W perspektywie żniwa i skup, czyli miesiąc wyjęty z życiorysu, trzeba więc nabrać sił. Pozdrawiam i zostawiam Was ze zdjęciem ze spotkania naszej klasy licealnej w .... 38-lecie naszej matury. Plan daleki ze zrozumiałych względów. Rozmawiam z kolegą którego nie widziałem ... ho ho ho, a może dłużej. Zza barierki wyglądają inne siwe głowy.
Do miłego zatem, za dwa tygodnie ... *****
Bieżący komentarz


Kącik w którym czasem krótko skomentuję to, co dzieje się wokół, nie pozostając obojętnym politycznie, za co z góry przepraszam ... albo i nie ...

no comments
*****
Raporty z przesłuchań
co w mych odtwarzaczach piszczy
*
Muzyka spod igły

czyli winylowy kąt

     Płyta z 20015 roku nagrana przez psychodelicznych Australijczyków z zespołu King Gizzard And The Lizard Wizard "Paper Mache Dream Ballon". Trochę nietypowy, akustyczny album na którym brzmią jak zespoły z lat 60-tych, grające krótkie (w odróżnieniu od poprzedniego albumu), melodyjne, psychodeliczne ballady.

     Punkowy klasyk, druga płyta The Clash "Give 'Em Enough Rope".

     Hardrockowy klasyk, Deep Purple "Machine Head". Kiedyś wydawała mi się zbyt "miękka", dzisiaj słucham i wspominam ... Płyta z zakupów biedronkowych :)

     Rok 1963, Miles Davis "Seven Steps To Heaven", klasyczny Miles jeszcze sprzed elektrycznych eksperymentów. Mnie uspokaja ...

Muzyka codzienna
*
zazwyczaj samochodowa
czasem przed snem CD-kowa
    To chyba pierwsza solowa płyta, niemłodego, amerykańskiego sidemana, gitarzysty o nieamerykańskim nazwisku, Alex Schultz "Think About It" z 2004 roku. Spokojny, jazzujący blues. Dobrze wycisza, choć można też znaleźć buzujące w tle emocje.
Tad Robinson Band feat. Alex Schultz - Let's Start Again
Alex Schultz & Frank Salazar - Done got over


Do klika za .... :)
czarT
4 komentarze:

 1. Deep Purple ponadczasowi. W życiowej formie.
  Ja od kilku miesięcy słucham różnych koncertów Motorhead. Jakoś mnie naszło.
  Pozdrawiam i życzę udanego urlopu.
  Leslie Warszawski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Motorhead ... punkowcy uważają Lemmy'ego za swego :)

   Usuń
 2. Spokojnego urlopu dużo słońca i spokojnego wiatru we włosach nawet siwych

  OdpowiedzUsuń