piątek, 18 października 2013

Jestem .... ale co z tego ?

No właśnie .... jestem .... ale co z tego. Wszystko wokół wiruje, remont, daleko do normalności. We mnie też wszystko wiruje i nie widać uspokojenia. 
Ale to musi się jakoś unormować. Na razie myślę o koncercie Obywatela NIP. To już za tydzień !! 25 Października w Restauracji Muzycznej Zappa w Białymstoku. Początek imprezy o 19.00 ale jak znam życie .... i nasz zespół ... to wcześniej niż o 20.00 grać nie zaczniemy. Zagramy trochę starych i dłuuuugich numerów, może coś nowego ? Tu można obejrzeć stronę wydarzenia na FB:

Po koncercie będzie foto-relacja .... jeżeli ktoś będzie robił zdjęcia.
*****
Jak mówiłem, rzeczywistość wokół wiruje, ale chyba bardziej wiruje mój świat wewnętrzny. Dwa małe flesze dobrze to oddające.
        Zniecierpliwiony długim oczekiwaniem pod męską toaletą w pracy, wpadłem w końcu do damskiej. Gdy rozglądając się nerwowo usiłowałem opuścić ją niepostrzeżenie, usłyszałem za sobą krzyk:
- Ojej w naszej toalecie jest mężczyzna !!!!
- A tam zaraz mężczyzna .... to tylko ja pani Alu
Tu nastąpił wybuch niekontrolowanej wesołości ...... ja się nie śmiałem.
          Robiąc próbę w laboratorium wszystko wykonałem zgodnie ze sztuką. Zmieliłem zboże, naważyłem 7 gram na wadze elektronicznej, wziąłem do reki lejek i rynienkę z mlewem i ..... wysypałem wszystko na podłogę bo lejka nie włożyłem do probówki .... myśli zajęte czymś innym ....
Ale to mi minie .... mi nie? ... mi tak! ... ci nie? .... mi nie minie albo minie mi.
***** 
Raporty z muzycznych przesłuchań
Dwa tygodnie to dużo słuchania, choć jednak dużo mniej niż zwykle ;(
Zaczęło się bardzo mocno!!! Gdzieś z przeceny bardzo dobra płyta alternatywnych metalowców z Mydvayne "Lost And Found" z 2005 roku. Samochodowe głośniki ledwo to wytrzymały:
Dalej było nadal głośno i alternatywnie za sprawą The Dillinger Escape Plan i płyty "Option Paralysis" z 2010 roku. To ostatnio mój ulubiony zespół i ze wstydem przyznaję że poznałem go całkiem niedawno. A łoją tak że aż miło ... i czasem trudno nadążyć ...
Chcecie wejść do mej głowy ? czasem jest tam tak !!!!
Czy Niemcy mogą uspokoić ?  Próbowałem i udało się !!! Elektronika która jakoś w mych uszach się nie zestarzała a "szalejące monotonią" sekwencery wprowadzają mnie w trans. Na prawdę można przy tej muzyce odpłynąć ... nie robiąc nic zakazanego prawem ;)  Dwie klasyczne płyty Tangerine Dream "Phaedra" z 1974 roku i "Stratosfear" z 1976":
W końcu ukazały się na naszym rynku reedycje pierwszych płyt Black Sabbath w wersji Deluxe Edition. Wiadomo ze słuchałem !!! Każda płyta z dodatkowym dyskiem z wersjami .... demo lub instrumentalnymi (można sprawdzić się z własnym wokalem ;)) Miłe i ciężkie wspomnienia ...Trzy płyty "Black Sabbath", "Paranoid" i "Master Of Reality" w wersjach Deluxe !!! 
To nagranie goni ciarki na plecach ........
A to zawsze budzi uśmiech ... gdy wspomnę wersję Acid Drinkers (śpiewaj ch....):
A to miałem bardzo długo ustawione jako dzwonek w telefonie:
A to lubię baaardzo :
No i jeszcze te dwa wesołe numer.
Początkowy kaszel "powstał" po zaciągnięciu się jointem ....
Odkryty po latach zespół T2. Dziś można się tylko dziwić jak wiele dobrych zespołów wówczas gdzieś przepadło. Nagrali jedną płytę wydaną w 1970 roku "It'll All Work Out In Boomland".
A potem jeszcze dalej w przeszłość. Wspaniały głos który nigdy chyba nie zabrzmiał tak głośno jak na to zasługiwał. No może za sprawą tej jednej piosenki :
Czesław Niemen - Dziwny jest ten świat
Przesłuchane cztery płyty "Sukces", "Czy mnie jeszcze pamiętasz", "Dziwny jest ten świat" i "Czy mnie jeszcze pamiętasz". Wrażenia ? Jednak żal ..... że nie było mu dane zabłysnąć w pełnym blasku ... choć przecież odniósł sukces.
Czesław Niemen - Klęcząc przed Tobą
Czesław Niemen - Pod Papugami
Czesław Niemen - Sen O Warszawie
Po polsku i bluesowo ?? To musi być Tadeusz Nalepa !! W odtwarzaczu dwie płyty solowe, już bez Breakout (dawne piękne czasy). Nowsze nagrania są niezłe .... ale brakuje mi tej klasy tekstów co kiedyś :( "Sen szaleńca" z 1987 roku i "Dbaj o miłość", składanka z serii Złota kolekcja.
Tadeusz Nalepa - Na wysoką wchodzę górę
Tadeusz Nalepa - Sen szaleńca
Tadeusz Nalepa - Ten o Tobie film
Jak zahaczyłem o bluesa to jeszcze przez jakiś czas pozostałem w tym klimacie. Dwie płyty czarnych bluesmanów które łączy jedno, zostały przez nich nagrane z członkami zespołu Fleetwood Mac. Obie bardzo lubię i cenię.
Otis Spann "The Biggest Thing Since Colossus" nagrana w 1969 roku.
Otis Spann with FM - It Was A Big Thing
Otis Spann with FM - She Needs Some Loving
Otis Spann with FM - My Love depends on you
Eddie Boyd " 7936 South Rhodes" nagrana w 1968 roku
Eddie Boyd with FM - Third Degree
Eddie Boyd with FM  - Just The Blues
Eddie Boyd with FM - You Got To Reap

A potem były prawdziwe delicje !!! zachwyciła mnie EPka The Tea Party. To tylko 6 nagrań .... ale jakich. Akustyczne wersje ich utworów trafiły jak nigdy w mój gust. Przypominają mi najlepsze akustyczne nagrania Led Zeppelin ..... słuchałem i nie mogłem się oderwać !!!! The Tea Party "Alhambra" z 1996 roku:
The Tea Party - The Grand Bazaar (acoustic)
The Tea Party -Inanna (acoustic)
The Tea Party - Silence (acoustic)
The Tea Party - Turn The Lamp Down (acoustic version)
The Tea Party - Sister Awake (acoustic remix)

I na koniec warta polecenia polska płyta. "Sleep Well IV - Glad I Was Young In The 80's", płyta wydana w tym roku na której polscy wykonawcy przypominają ważne utwory lat 80-tych.Te wersje są czasem na prawdę bardzo ciekawe a co za tym idzie .... płyta również. Oto jej zapowiedź z sieci:
"Sleep Well IV - Glad I Was Young In The 80's"
Bardzo fajna wersja utworu Kraftwerk Das model
Das Moon - Das Model
 
Do klika za ... tydzień ?

9 komentarzy:

 1. Aż sprawdziłam, co to jest mlewo...

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj ;)
  Jesteś i to jest ważne :) czyli Pan laborant? :)
  Za propozycje muzyczne- dziękuję :)
  Pozdrawiam mile na spokojny tydzień ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ty na prawdę chcesz,żeby Ci minęło? Miłe zakończenie muzyczne

  OdpowiedzUsuń
 4. O , muszę to wszystko przesłychać...
  Uspokojenia się życzę :-)))

  OdpowiedzUsuń
 5. CzarT...ja z innej beczki. Założyłem drugiego bloga: www.montekipo40.blog.pl Napisałem tekst o męskiej przyjaźni...jestem bardzo ciekawy Twojego zdania w tym temacie...Pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 6. lepiej jednak myśleć po kolei, a nie o wszystkim na raz :))
  z serii dobre rady cioteczki Wiemwszystko :))))

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale jak się nie da, to trzeba żyć z nawałem tysiąca myśli na sekundę...

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie on jeden tak czeka, wielu mu podobnych czeka podobnie.

  OdpowiedzUsuń