piątek, 14 lutego 2014

Dialogi i monologi na różne nogi

"-To było może rok temu. Miałem taki moment podczas koncertu, otworzyłem swoje serce i powiedziałem: "Panie Boże, oddaję ci swoje dłonie, swoje ciało i teraz ty graj. Jestem całkowicie twój". I patrzyłem na te swoje dłonie na klawiaturze, czekając na to, co się zdarzy, i przez dobrych pięć minut nie wydarzyło się nic. I wtedy pomyślałem: "Panie Boże, jesteś naprawdę wspaniałym Bogiem, ale na fortepianie to ty grasz chujowo, więc może na fortepianie to będę grał ja"." 
Leszek Możdżer (za Jazz Forum)
*****
- Co ci jest ?
- Nic, uśmiecham się.
- Wiesz co ? To ty już lepiej się nie uśmiechaj.
*****
- Proszę zapytać kierowcę czy wraca do naszego oddziału w G.
- A dla czego ?
- Chcę wysłać do nich truciznę.
- Aż tak podpadli ?
*****
- Pieniądze szczęścia nie dają.
- E tam, gadanie. Czasem dają.
- A ile by ci dało ?
- Ewentualnie 20 złotych.
*****
- Zupa jest za słona ! To tak przez przypadek, czy szukasz zaczepki ?
*****
- Ależ nie chce mi się dzisiaj pracować. 
- Wiesz co, też tak mam. I co teraz ?
- Nic, przemogę się i coś zrobię ....... kawę.
*****
Raporty z muzycznych przesłuchań

Na początek płyta która wpadła w me ręce przez przypadek. Została wydana w 2009 roku, jej tytuł to "Lepiej niż nic" a nagrał ją gitarzysta Alek Mrożek. Do śpiewania zaprosił nieznanego chyba jeszcze wówczas Genka Loskę. Muzyka znośna ale teksty ..... aż mnie skręcało przy słuchaniu ("najtrudniejszym dniem jego życia była noc ...."). 
Alek Mrożek Gene Loska - Zastygłem w bluesie
Alek Mrożek Gene Loska - House Of The Rising Sun
Nie będę chyba do niej wracał :(

Następną w odtwarzaczu była ostatnia w dyskografii, przed śmiercią lidera, płyta grających melodyjnie doom metalowców. Grają na niej wyjątkowo szybko :) Type O Negarive "Dead Again" z 2007 roku. Na okładce Rasputin .....
Type O Negative - Dead Again
Type O Negative - She Burned Me Down

Potem przez chwile ulubiona płyta U2, "War" z 1982. Jedyna chyba ich płyta którą lubię w całości. Przy pierwszym nagraniu mam nawet dreszcze:
U2 - Sunday Bloody Sunday
I nagranie o .... wszyscy chyba wiedzą o czym ?
U2 - New Years Day
I MOJE ulubione :
U2 - The Refugee

Zaliczyłem też psychodeliczny odlot z .... UFO. Bardzo lubię tę płytę, na której bardzo młodzi panowie z UFO graja PRAWDZIWĄ psychodelię, tak różną od ich następnych płyt. Czasem, gdy ma czas wracam do tej muzyki. Trzeba mieć trochę czasu bo tytułowy "Lot" ma ponad 26 minut. UFO "Flying - One Hour Space Rock" z 1971 roku. Prezentuję oczywiście te najdłuższe nagrania:
UFO - Star Storm
UFO - Flying

Przy tych płytach zawsze budzi się we mnie szaleństwo. Gałki w prawo i wszystko na bok. Noisowy Unsane. W ich muzyce słychać też hardcore i punk ..... uwielbiam, UWIELBIAM ten hałas !!!!!!!!!!!!!!!! Pochodzą o z Nowego Jorku a grają od 1988 roku. Dla mnie żywa i uwielbiana legenda. W odtwarzaczu dwie płyty Unsane, "Unsane" z 1991 roku i kompilacja "Lambhouse - The Collection 1991 - 1998" z 2003 roku.
Unsane - Organ Donor
Unsane - Cracked Up

Unsane - Body Bomb
Unsane - Sick
Unsane - Scrape
Trochę rockabilly, trochę punk, to nie istniejący zespół Partia. Po jego rozpadzie powstały Komety. Dobre granie z tekstem. Partia "Dziewczyny kontra chłopcy" z 1999 roku.
Partia - Dziewczyny kontra chłopcy
Partia - Chciałbym umrzeć jak James Dean
Partia - Kieszonkowiec Darek

Do klika za tydzień.


6 komentarzy:

 1. :-)))
  Grunt to dobry humor w Walentynki :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Ach Możdżer, uwielbiam jego słuchać :-) :-) :-) :-)

   Usuń
 3. Niechciejstwo nie jest ci pisane Drogi Piotrze:) Zrób kawę, zupę rozcieńcz wodą,truciznę wyślij kurierem,małe szczęście za dwie dychy to też forma szczęścia, uśmiechaj się tak,żeby nie straszyć, a na fortepiani czy pianinie niech Możdżer gra jak szalony, bo wiosna będzie niedługo :)

  OdpowiedzUsuń
 4. UFO, z tej płyty... Majstersztyk. Prawdziwie psychodeliczna muzyka... Po dołączeniu do składu Michaela Schenkera brzmienie zmieniło się diametralnie. Nie oznacza, że na gorsze...
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Slucham sobie i czytam, przypominasz mi stare dobre kawałki, których dawno nie słyszałam

  OdpowiedzUsuń