piątek, 21 lutego 2014

My z Wami !!


Mam nadzieję że ten apel wkrótce nie będzie już aktualny, ale dziś jeszcze zamieszczam bo nie wiadomo jaki będzie koniec. Przecież tym sk....synom u władzy nie można wierzyć. I niech mi nikt nie przypomina że Ukraińcy mordowali naszych dziadów, to wiem. Ale czy wnuki mają odpowiadać za czyny swych dziadów ? Czego spodziewamy się siejąc nienawiść ? Miłości ? Ja dziś jestem z Ukraińcami !!!!

I Am a Ukrainian

 *****
Lubię rozmawiać z ludźmi. Czasem chcę, czasem muszę, czasem tylko słucham, czasem udaję że słucham.
Kolega w pracy pije już kolejny dzień, bo jest powód. 
Mam taki dar że przyciągam ludzi z kłopotami. Przychodzą, mówią, a ja słucham. Nie potrafię radzić, potrafię słuchać.
Kolega mówi, ja siedzę i nie odzywam się. Pije więc kolejny dzień bo mą powód. Martwi się chorobą żony, więc pije. Żona miała dość i wyprowadziła się do mamy, więc pije. Niewdzięczna żona, on przecież tak się przejmuje. Jedzenie w domu już się skończyło, trzeba zrobić zakupy, nie ma co pić. 
- Masz coś? 
- Przecież wiesz że nie piję. 
- Ty to musisz się męczyć .....
Taka szara rzeczywistość. Kolega nie wie co robić. Ja milczę, on pali.
- Już wiem !! Pójdę do mamusi !
Ech ta wpojona przez kaganiec dobrego wychowania poprawność. On powiedział to przecież inaczej.
- A ch...., pójdę do mamusi !!
No tak, my synowie dla których mamusia jest lekiem na całe zło. Wiadomo, kobiet może być wiele. A matka ? Matka jest tylko jedna.
*****
Już jutro, w piątek 22 lutego gramy koncert. Gramy my, Obywatel NIP. Jak zwykle dużo prób. Tym razem gramy z pospunkowym Tempelhof. Postpunkowcy, bo kiedyś grali (w latach 80-tych) punka, dziś to po prostu ostra muzyka. Ja ich lubię i dla tego bardzo się ucieszyłem i czekam już z niecierpliwością. W ramach przygotowań do fotograficznej relacji z jutrzejszego koncertu (oczywiście jeżeli ktoś będzie robił zdjęcia), przypominam parę fotek naszej wesołej gromadki.

Obywatel NIP

Sporano, styczeń 2010

 
WOŚP - Supraśl, styczeń 2012

 
Jakiś maraton albo cóś - 2012


Motopub, maj 2013Suwałki, lipiec 2013


Zappa, październik 2013

*****
Raporty z muzycznych przesłuchań
Zacząłem dość, jak na mnie, nietypowo. Pierwszą płytą był krążek wybitnego :) śpiewaka w języku jidysz, André Ochodlo. To polski reżyser teatralny, aktor i pieśniarz niemieckiego pochodzenia. Wcześniej nie znałem, a teraz już znam. Na kolana mnie nie powaliło ale to ciekawe zjawisko. Płyta Andre Ochodlo & Pressburger Klezmer Band "Shalom". Ponieważ z tej płyty akurat nic nie ma, to inne nagrania tego śpiewaka (choć na tej płycie też są).
Potem, też dziwna, portugalska tym razem muzyka.Wykonawca nazywa się B Fachada a płyta "B Fachada" z 2011 roku. Ponoć ceniony w Portugalii .... a muzyka bardzo refleksyjna i dość oryginalna. Wysłuchałem z prawdziwą przyjemnością, dobry lek na nerwy ;)
B Fachada - Sozinho No Róque
B Fachada - Está Na Hora Da Passa
I po tych chwilowych muzycznych breweriach powróciłem do rocka, a nawet punk rocka. Wydana w grudniu 2013 roku najnowsza płyta Farben Lehre "Projekt Punk". Dla miłośników gatunku pozycja obowiązkowa. Farbeni, wraz zaproszonymi gośćmi,  graja na niej legendarne utwory z historii polskiego punka i robią to na prawdę dobrze. Mnie porwały wspomnienia i większość śpiewałem wraz z nimi.
Farben Lehre - Niezwyciężony
Farben Lehre - Defekt Muzgó
Farben Lehre - Era Techno
Farben Lehre - Wariat
No może wystarczy bo zaraz znajdzie się tu cała płyta :)
Dalej było rockowo, punkowo i po polsku. Płyta Partii "Szminka i krew" z 2002 roku. Zawiera utwory ze studia i koncertowe, kilka coverów. Partię a później Komety zawsze lubiłem .....
Partia - Powietrze
Partia - Nieprzytomna z bólu
Po dwóch pierwszych, bardzo lubianych do dziś przeze mnie, płytach UFO, do zespołu dołączył Michael Schenker i odmienił zespół. Zyskali bardzo dużą popularność .... a mnie przestali interesować. Przypomniałem sobie pierwszą płytę z Michaelem "Phenomenon" z 1974 roku i "Strangers In The Night" koncertówkę z 1979. Lubie tylko pojedyncze nagrania a całość mnie irytuje.I potwierdziło się .... irytowała.
UFO - Doctor Doctor
UFO - Rock Bottom UFO - Love To Love (LIVE)
Noise rock, hardcore punk, metal, to wszystko można znaleźć w ich muzyce. Nowojorskie alternatywne trio Unsane. Pisałem że bardzo ich lubię ? Na granicy uwielbienia ? No to powtarzam. Bardzo ich lubię, na granicy uwielbienia ! Kolejne dwie płyty w odtwarzaczu. "Total Destruction" z 1994 roku i "Scattered, Smothered & Covered" z 1995. Ależ to jest piękny noise :)
Unsane - Body Bomb
Unsane - Trench
Od tej płyty "Scattered, Smothered & Covered" nie mogłem się oderwać......
Unsane - Scrape
Unsane - Out
 Ufff ...... na uspokojenie świetna polska płyta. Cytat z poprzedniego tygodnia skłonił mnie po sięgnięcie po świetną polską płytę. Polską ze względu na lidera, bo pozostali dwaj członkowie tria nie są polakami. Możdżer Danielsson Fresco "Polska" z 2013 roku. Prawdziwy jazzowy relaks dla duszy i skołatanych nerwów. Piękna !!
Możdżer Danielsson Fresco - Polska (Live)
Możdżer Danielsson Fresco - Africa
I dla podniesienia gotowości bojowej w życiu codziennym sięgnąłem po starą płytę znanych eksperymentatorów. Zachwyciłem się kiedyś płytą "My Life In The Bush Of Ghosts" z 1981 roku. Nagrali ja panowie Brian Eno I David Byrne. Ja do dziś słucham z wypiekami a wokaliza z utworu Regiment śni mi się po nocach. Śpiewa ją Dunya Yusin (Lebanese mountain singer).
Brian Eno David Byrne - Regiment
Brian Eno I David Byrne - Mea Culpa

Do klika za tydzień ......16 komentarzy:

 1. Ciekawie słucha się muzyki polecanej przez Ciebie....
  Nie wszystko jest dla mnie, ale to chyba normalne ? :-)))
  Biedne te Mamusie...
  A Ukraina ??
  I tak zadecydują politycy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem w stanie słuchać każdej muzyki .... jeżeli do mnie trafia i słyszę to COŚ !!!

   Usuń
 2. Dar słuchania, to rzadkia umiejętność. Czasem wystarczy werbalizacja kłopotów, do tego potrzebny jest słuchacz. Połamania gitar życzę:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś tak się w naszej Polsce przyjęło,pozwolenie od,,mamuś" na niepłacenie alimentów,zgarnianie pod skrzydełka emerytury maminej. Czy należy współczuć? Ostatnio tak mnie wszystko wk..., nie będę dyplomatyczna,że chyba mniej we mnie empatii do takich zachowań. A tym TAM , też nie ufam.
  Ciekawe jak wam idzie na żywo?!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nam się zawsze wydaje że idzie nam dobrze. Gorzej jest gdy usłyszymy nagrania robione na żywo. Ale my bawimy się dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Już po. Był udany :) ..... jak zwykle :)

   Usuń
 6. Puk, puk! Dzień dobry :) Zabłądziłam pot ten dach w blogosferze i fajnie się czyta. pewnie zajrzę tu jeszcze, co do Ukrainy to podzielam apel. Też o tym wspominam na blogu, wiem, ze Ukraincy mordowali, ale masz rację co do odpowiedzialnosci zbiorowej. Najbardziej wkurzona jestem na te instytucje europejskie, które tak naprawde to mają w tyłku wszystko co ich nie dotyczy. Duzo bla, bla, mało działania, albo za późno. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto tam ?? A to TY. Miło że wpadłaś :)

   Usuń
 7. 22 to sobota Czezare a nie piątek :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak...władza się zmywa, naród zaczyna się dzielić i po woli skakać sobie do gardeł sam...Carewicz Putin patrzy i czeka aż sportowcy wyjadą , lud ogląda wydane "własne" pieniądze...jedni się cieszą, drudzy grożą pięścią...oby sie dogadali sami ze sobą...trudna droga przed Ukrainą,oj trudna..ale trzymam za nich kciuki,bo warto.
  Coś nowego, zacząłeś odpowiadać w komentarzach :)))) Postępy w psychoterapii samorealizującej się? :)))) Ciesze sie, naprawdę:)) A zdjęcia z koleżkami-"namber łan" :)))))

  OdpowiedzUsuń
 9. Witaj
  Facet pije, a kobieta myśli, jak tu wyjść z dołka i iść do przodu...
  U mnie w pracy kolejny koszmar,ale ja się nie poddaję !
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń