piątek, 17 stycznia 2014

Jak jest zima to jest zimno.

 Jak jest zima to jestn zimno ..... hmmm właśnie.

 Tak od dwóch dni wygląda widok z mego okna ..... a już mam jej (tej zimy) dość. Pługi po długim okresie bezczynności odśnieżają jak wściekłe. Zaskoczyli tym zimę :)  
Dla tego wspominam czas gdy było ciepło, gdy graliśmy ....


Teraz przez jakiś czas nie zagramy nigdzie. Postanowiliśmy przygotować materiał na nową płytę. Ma być na niej 8 nagrań, a gotowe mamy .... dwa. Dwa następne są w obróbce, cztery następne w planach. Chcemy nagrywać latem lub jesienią. Wczorajsza próba należała do jednej z cięższych. Czujemy że ten numer ma bardzo duży potencjał a wszystko rozbija się o .... podziały rytmiczne w refrenie. Ale przez dwie godziny doszliśmy PRAWIE do porozumienia wszystkich sekcji zespołu i .... nadal nie ustaliliśmy jak ma być ;) Gdyby nie upór autora, może i było już po sprawie, ale ON zapowiedział że tym razem nie ustąpi i wymusi na nas to co chce. Hmmmm, zobaczymy ;) Przytoczę następny króciutki fragment TEGO tekstu który ...
"Sen jest jak ból głęboki jak ból nabrzmiały jest
I czekam z niepokojem aż wyśnię własną śmierć"

 W ramach wspomnień przypominam też zespół z Białegostoku. Gdy dzisiaj ich słucham to żałuję że tak na prawdę nie zaistnieli. Jaki to był miły hałas :

*****
Raporty z muzycznych przesłuchań
Mało muzyczny był ten tydzień. Nastroju do słuchania brak .... Ale za to był dobry na wszystko TOOL.
Początek skocznie rockowy z płytą Norwegów z Turbonegro. Styl zespołu dość trudny do zdefiniowania a słychać w ich muzyce punk rock, glam rock i hard rock. Zabawna mieszanka (w muzyce jest spora dawka humoru) ? Sam zespół określa swoja muzykę jako deathpunk. Ale po co dużo gadać lub pisać, gdy można po prostu posłuchać. Turbonegro "Party Animals" z 2005 roku:
Czyżby śpiewali o moim mieście ???
A potem potraktowałem siebie TOOL'em. I znowu płyta jakoś nie mogła opuścić odtwarzacza. Ich muzyka potrafi mnie porwać i wprawić w przyjemny trans gdy nie myślę o niczym ..... TOOL "LATERALUS" z 2001 roku .... ciężka rockowa psychodelia .....
Pisałem już kiedyś że to najlepszy rockowy zespół ? ..... na mojej liście potem długo, długo nic ...
Lubię ten krzyk ....
Tool - Ticks & Leeches
Tool - Lateralus
Wystarczy, bo zamieszczę linki do wszystkich (13) nagrań z tej płyty ;)
TOOL trudno przebić, ale próbowałem muzyką z pożyczonych płyt. Bardzo zachwalany Haken, mnie podobał się umiarkowanie. Progresywny rock grany przez londyńczyków, chwilami przyjemnie ciężki ale nie wychodzący poza ramy gatunku. Haken "The Mountain" z 2013 roku.
Haken - Pareidolia
Haken - Atlas Stone
Za to zachwycili mnie Wolf People, brytole z Bedfordshire. Prog rock wyrwany z lat 70-tych, zagrany bardzo stylowo, przyjemnie ale z zadziorem który lubię. Nawet delikatny wokal do tej muzyki bardzo mi pasuje (a przecież wiecie że lubię rockowych krzykaczy).Wolf People "Fain" z 2013 roku:
Wolf People - All Returns
Wolf People - Empty Wessels
Do klika za tydzień ;)

3 komentarze:

 1. No tak, a tutaj gdzie jestem kwitną bazie i jest ciepło...
  Jak ja wrócę do Polski w te mrozy ??
  Mam nadzieję ,że muzyka chociaż jest gorąca :-)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Na Podlasiu trzeba zimę pokochać! Inaczej wk..rw murowany przez co najmniej 2 miesiące w roku...

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj :)
  A u nas śnieg i zima dopiero od wczoraj.
  Co do koncertu, płyty- liczę na dedykację :)
  Dla tych, co nie lubią zimy- już niedługo wiosna, zleci ;)
  Pozdrawiam serdecznie, zabieram się za słuchanie muzy :)

  OdpowiedzUsuń